Ndërlidhjet

PODGORICË


Policia ka arrestuar një ekstremist proserb në Malin e Zi për shkak se u kishte dërguar letra kërcënuese dy deputetëve shqiptarë në Kuvendin e Malit të Zi. Personi i arrestuar, Bllagoje Tapushkoviq ka pranuar se u kishte shkruar letra kërcënuese dhe me përmbajtje urrejtjeje deputetëve shqiptarë, Ferhat Dinosha dhe Mehmet Bardhi, ka thënë gjyqtari hetues, Hamid Ganjola, transmeton agjencia AP.
Zotit Tapushkoviq i është përcaktuar parabrgimi prej 30 ditësh.
XS
SM
MD
LG