Ndërlidhjet

TOKIO


Nga tërmeti që goditi sot Tokion u plagosën së paku 16 persona. Tërmeti kishte fuqinë prej 5.7 shkallë të Rihterit dhe ishte regjistruar aty kah ora 9:30 sipas kohës së Evropës së Mesme. Agjencia Meteorologjike e Japonisë ka kumtuar se nuk ka rrezik nga cunami.
XS
SM
MD
LG