Ndërlidhjet

PEKIN


Delegacionet nga Koreja Veriore dhe Jugore janë takuar në Pekin, para takimit të javës së ardhshme rreth programit bërthamor të Phenianit.
Raundi i fundit i bisedimeve 6-palëshe ku përfshihen dy Koretë, Shtetet e Bashkuara, Kina, Japonia dhe Rusia pritet të fillojë të martën. Tri takimet e mëparshme, që synonin ta bindnin Korenë e Veriut që të heqë dorë nga programi i saj bërthamor patën dështuar.
XS
SM
MD
LG