Ndërlidhjet

NJU DELHI


India tha se do të lëvizë përparara me bisedimet rreth një gazsjellësi që shpërndan gaz natyral nga Irani, pavarësisht një marrëveshjeje me Shtetet e Bashkuara rreth teknologjisë civile bërthamore.
Ministri indian i naftës Mani Shankar Aiyar ka thënë se marrëveshja e re nukleare me Uashnigtonin nuk është e lidhur me ndonjë kërkesë për të hequr dorë nga gazsjellësi-Iran Pakistan-Indi. Uashingtoni kundërshton gazsjellësin e gjatë 2. 600 kilometra pasi akuzon Iranin se po e përkrahë terrorizmin dhe po mundohet të krijojë bombë nukleare.
XS
SM
MD
LG