Ndërlidhjet

LE KOMB\ITALI


Papa Benedikti XVI në meshën e së dielës ka dënuar sulmet e fundit terroriste.
"Sërish në këto ditë të pleqërisë dhe qetësisë, unë jam tronditur nga lajmet tragjike për sulmet e neveritshme terroriste që shkaktuan vdekje, shkatërrim dhe vuajtje shteteve përfshirë Egjiptin, Turqinë, Irakun dhe Britaninë e Madhe. Derisa besojmë në mirësitë e Zotit, ne lusim të plotfuqishmin që të ndalë duart e vrasësve, që të shtyrë nga fanatizmi dhe urrejtja kanë kryer këto gjëra", ka thënë Papa Benedikti i XVI.
XS
SM
MD
LG