Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri Ariel Sharon tha sot se Izraeli do të reagojë ashpër nëse ushtarët izraelitë ose kolonët sulmohen nga militantët palestinezë gjatë tërheqjes nga Rripi i Gazës.
Sharon tha se Izraeli 'nuk do t'i durojë' sulmet palestineze, dhe se ushtria do të përdorë metoda të paparashikuara për t'i ndaluar ato.
Sharon foli pak orë pasi që palestinezë të armatosur sulmuan disa motoristë izraelitë në Gazë duke vrarë dy dhe lënduar 4.
XS
SM
MD
LG