Ndërlidhjet

KABUL


Një ushtar amerikan është vrarë dhe një tjetër është plagosur gjatë një sulmi nga përkahësit e dyshuar të talebanëve në Afganistanin Jugor.
Ushtria amerikane njoftoi se trupat amerikane kanë vrarë të paktën një militant dhe dy të tjerë i kanë plagosur gjatë përleshjeve në provincën e Helmandit.
XS
SM
MD
LG