Ndërlidhjet

PEKIN


Zyrtarë nga Koreja Veriore dhe Jugore kanë thënë se kanë arritur një konsensus për hartimin e një kornize që do t'i jepte fund programit për armë bërthamore të Phenianit.
Konsensusi u arrit dy ditë para se të fillojnë në Pekin bisedimet 6-palëshe për cëshjet nukleare.
XS
SM
MD
LG