Ndërlidhjet

SIDNEY


Këshilli i Federatës Islamike Australiane ka njoftuar se planifikon t'u dërgojë një letër liderëve lokalë myslimanë për t'u kerkuar, që të predikojnë kundër terrorizmit dhe të promovojnë paqen. Njoftimi erdhi pasi liderët islamikë u vunë nën presion pas sulmeve terroriste në Londër.
XS
SM
MD
LG