Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 7 persona janë vrarë dhe 14 janë plagosur në dy sulme të ndara vetëvrasëse në Bagdad.
Ndërkohë anëtarët sunitë të Komitetit, që po harton kushtetutën e re të Irakut i janë kthyer punës, pas një bojkoti te gjate.
XS
SM
MD
LG