Ndërlidhjet

SIDNEY


Këshilli i Federatës Islamike Australiane njoftoi se planifikon t'u dërgojë një letër liderëve lokalë myslimanë për t'u kërkuar, që të predikojnë kundër terrorizmit dhe të promovojnë paqen.
Njoftimi erdhi pasi liderët islamikë u vunë nën presion pas sulmeve terroriste në Londër.
XS
SM
MD
LG