Ndërlidhjet

PEKIN


Shtetet e Bashkuara dhe Koreja Veriore mbajtën një takim të rrallë sy me sy në Pekin, një ditë para rifillimit të bisedimet 6 palëshe rreth programit bërthamor të Phenianit.
Kryenegociatori amerikan, ndihmës sekretari i shtetit Christopher Hill tha se takimi i sotëm kishte për qëllim krahasimin e qëndrimeve.
XS
SM
MD
LG