Ndërlidhjet

MOSKË


Ministria ruse e Emergjencës tha se janë regjistruar disa raste të gripit të shpezëve në 4 fshatra të rajonit Novosibirsk të Rusisë.
Virusi i sëmundjes kryesisht bartet nga kafshët, por prej vitit 2003, në Azinë Juglindore dhe Kinë e humbën jetën të paktën 58 veta.
XS
SM
MD
LG