Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush, sot e ka vizituar ambasadën e Egjiptit në Uashington ku ka shprehur ngushëllime për viktimat e sulmit terrorist në Sharm el Sheikh.
"Njerëzit që goditën në Sharm el-Sheikh vranë myslimanë, vranë nëna dhe baballarë të pafajshëm, vranë njerëz që vetëm përpiqeshin të jetonin jetën. Ata nuk kanë zemër, nuk kanë ndërgjegje, nuk kanë as ideologji që jep shpresë. Ata kanë ideologji të urrejtjes", tha presidenti amerikan George Bush.
XS
SM
MD
LG