Ndërlidhjet

VJENË


Në selinë e Fedratës Evropiane të Hendbollit në Vjenë sot është hedhur shorti për garat evropiane në këtë sport, në të cilat sivjet për herë të parë marrin pjesë edhe ekipet nga Kosova. Me këtë rast, kryetari i Federatës hendbollistike të Kosovës, Mexhid Devaja tha se "është i kënaqur që ekipet kosovare do të marrin pjesë në gara evropiane". Ai tha se prioritet i kësaj Federate është për të fituar përvojë ndërkombëtare profesionale dhe organizative.
XS
SM
MD
LG