Ndërlidhjet

BAGDAD


Algjeria ka konfirmuar sot se dy diplomatë të saj janë vrarë nga rrëmbyesit në Irak. Në një kumtesë nga zyra e presidentit Buteflika është thënë se rrëmyesit "në mënyrë qyqare kishin vrarë" diplomatët Ali Belaroussi dhe Azzedine Belkadi. Dega e rrjetit al-Kida në Irak, në Internet ka kumtuar se ka vrarë dy diplomatët e Algjerisë për shkak të përkrahjes së qeverisë së tyre për Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG