Ndërlidhjet

PEKIN


Të dërguarit e Shteteve të Bashkuara dhe të Koresë së Veriut e mbajtën takimin e tyre të tretë sy më sy, në kuadër të bisedimeve 6-palëshe, të cilat kanë për qëllim ta bindin Korenë e Veriut që të heqë dorë nga programi i saj bërthamor.
Ambasada amerikane në Pekin konfirmoi se ndihmës sekretari i Shtetit Christopher Hill dhe zëvendës ministri i jashtëm verikorean Kim Kye Gwan, biseduan 2 orë të plota në kryeqytetin e Kinës.
XS
SM
MD
LG