Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ministreja e Jashtme japoneze Nobutaka Machimura, sot do të takohet me sekretaren amerikane të Shtetit Condoleezza Rice.
Machimura gjendet në Nju Jork për të siguruar mbështetje për Japoninë, e cila pretendon për vend të përhershëm në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.
Pretendim të ngjashëm kanë edhe Gjermania, Brazili dhe India.
XS
SM
MD
LG