Ndërlidhjet

PEKIN


Shefi i delegacionit amerikan në bisedimet 6-palëshe mbi programin bërthamor të Koresë së Veriut, Christopher Hill, tha se progresi nuk po arrihet lehtë.
Hilli ka bërë këto komente pas takimit dypalësh me koreano-veriorët. Hill shpreson se në 24 orët e ardhshme mund të punohet një deklaratë e përbashkët rreth asaj se cka është arritur dhe rrugës përpara.
"Kur të fillojmë hartimin e deklaratës, ne duam të sigurohemi se hartimi do të jetë pjesë e lehtë dhe se ka konsensus rreth asaj se si të vazdohet më tej", tha Hill.
Ndërkohë, pala kineze ka thënë se bisediemt po ecin në drejtimin e duhur.
XS
SM
MD
LG