Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ministrja e Jashtme japoneze Nobutaka Machimura sot do të takohet me sekretaren amerikane të shtetit Condoleezza Rice.
Machimura gjendet në Nju Jork për të siguruar mbështetje për Japoninë, e cila pretendon për vend të përhershëm në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. Pretendim të ngjashëm kanë edhe Gjermania, Brazili dhe India.
XS
SM
MD
LG