Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian ka shprehur shqetësimin e thellë rreth përshkallëzimit të tensioneve ne marrëdhëniet diplomatike mes Belarusisë dhe Polonisë.
Më herët Polonia i ka kërkuar ambasadorit të saj që të largohet nga Minsku, dhe të mos kthehet derisa të mos ndryshojë situata atje. Raportet e tilla vazhdojnë për një kohë të gjatë, derisa së fundi autoritetet belaruse kanë ndërmarrë disa hapa kundër polakëve në këtë vend.
XS
SM
MD
LG