Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian ka shprehur shqetësimin e thellë rreth përshkallëzimit të tensioneve ne marrëdhëniet diplomatike mes Bjellorusisë dhe Polonisë.
Më herët Polonia i ka kërkuar ambasadorit të saj që të tërhiqet nga Minsku, dhe të mos kthehet derisa të mos ndryshojë situata atje.
XS
SM
MD
LG