Ndërlidhjet

PRISHTINË


Dy ditë pasi Qeveria e Kosovës vendosi për shkarkimin e Arsim Bajramit nga posti i rektorit, ai të premten paraqiti dorëheqjen e tij dhe e la këtë post. Gjatë një konference me gazetarë Bajrami udhëheqjen e re të përkohshme, të emëruar nga Ministria e Arsimit e quajti si udhëheqje të dhunshme në Universitet dhe shtoi se kjo është praktikë e viteve të 90-ta.
XS
SM
MD
LG