Ndërlidhjet

LONDËR


Policia e armatosur britanike po kryen një operacion në perëndim të Londrës, në kuadër të hetimeve rreth sulmeve të dështuara të 21 korrikut. Raportohet për të paktën dy të arrestuar.
Zëdhënësja e policisë konfirmoi se operacioni është duke u kryer në qarkun Noting Hill, përderisa dëshmitarët thonë të kenë dëgjuar të shtëna armësh dhe shpërthime. Policia ka bllokuar zonën.
XS
SM
MD
LG