Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria amerikane tha se 6 militantë të dyshuar janë vrarë në përleshjet me trupat amerikane dhe afgane në provincën Zabul, afër kufirit me Pakistanin.
Ushtria tha se s'ka pasur pasoja mes trupave afgane dhe amerikane. 10 luftëtarë të dyshuar janë arrestuar.
XS
SM
MD
LG