Ndërlidhjet

BUKURESHT


Të paktën 13 njerëz kanë vdekur nga temperaturat e larta dhe dehidrimi, ndërsa qindra janë hospitalizuar, nga vala e nxehtë që në dy ditët e shkuara e përfshiu Rumaninë.
Zyrtarët e shëndetësisë thanë se të gjitha vdekjet e konfirmuara kanë ndodhur në Bukuresht.
Meteorologët parashikojnë se vala e të nxehtit të zgjatë deri të dielën, kur mund të priten të reshura.
XS
SM
MD
LG