Ndërlidhjet

BERLIN


Ushtria e Shteteve të Bashkuara njoftoi se do t'i braktisë 13 bazat në Gjermani si pjesë e planit për ri radhitjen e forcave.
Ushtria amerikane tha se 11 baza afër qytetit Wurcburg do t'u dorëzohen autoriteteve gjermane në vitin 2007, dhe disa të tjera në vitet pasuese.
Vjet Uashingtoni bëri të ditur se 30 mijë trupa amerikane do të braktisin Gjermaninë, si pjesë e planit për tërheqjen e forcave nga Evropa dhe Azia dhe vendosjen e tyre në pjesë tjera të botës.
XS
SM
MD
LG