Ndërlidhjet

ATHINË


Qindra hektarë me pyje në Greqinë perëndimore janë përfshirë nga zjarri, vetëm një ditë pas zjarrit të madh që shpërtheu në afërsi të Athinës.
Autoritetet thanë se ekziston rrezik i madh nga zjarret, sidomos për shkak të temperaturave mbi 35 gradë Celzius, dhe erës së fortë me shpejtësi prej 70 deri 100 km/orë.
Vetëm në rajonin e Prevezës në brigjet e Detit Jon, deri tash janë djegur rreth 500 hektarë me pyje.
XS
SM
MD
LG