Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 7 persona janë vrarë dhe 12 janë plagosur nga një sulm vetëvrasës me makinë bombë në një postbllok policor irakian në jug të Bagdadit.
Sulmi ka ndodhur në qytetin Haswa, 50 kilometra larg Bagdadit.
Po në Bagdad, ushtria amerikane tha se 5 ushtarë amerikanë janë vrarë dje dhe 2 janë plagosur nga dy sulme me bomba.
XS
SM
MD
LG