Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli tha se do të nisë një ofensivë masive në Rripin e Gazës në rast se militantët palestinezë hapin zjarr gjatë tërheqjes së izraelitëve nga territoret e okupuara.
Zëvendës ministri izraelit i mbrojtjes Zeev Boim i tha radios publike sot se një operacion i tillë ushtarak do të vonojë tërheqjen e të gjitha trupave izraelite dhe kolonëve nga Gaza për 10 ditë ose 2 javë.
XS
SM
MD
LG