Ndërlidhjet

KABUL


Një zëdhënës i qeverise afgane tha se mijëra raketa, granata dore dhe municion kundër ajror janë zënë në një depo në Afganistanin qendror.
Zyrtarët thonë se armët kanë pasur për qëllim, që të përdoren për të shkatërruar zgjedhjet legjislative të 18 shtatorit.
XS
SM
MD
LG