Ndërlidhjet

BAGDAD


Sot ka raporte se një konvoj i partisë Kongresi Kombëtar i Irakut, që udhëhiqet nga zëvendës kryeminsitri irakian, Ahmad Chalabi është sulmuar në qytetin Mahaweel, 85 kilometra në jug të Bagdadit. Në këtë pritë të armatosur është vrarë një roje personale e zotit Chalabi dhe tre persona të tjerë janë plagosur. Duket se zoti Chalabi nuk ishte në këtë konvoj.
XS
SM
MD
LG