Ndërlidhjet

KAJRO


Komuniteti ndërkombëtar ka filluar të reagojë pas vdekjes së mbretit Fahd. Një samit arab i paraparë të mbahet të mërkurën në Sharm el Sheik të Egjiptit është shtyrë për kohë të pacaktuar.
Në Paris presidenti francez Zhak Shirak përmes një deklarate ka shprehur sic thuhet tronditjen dhe pikëllimin e thellë të Francës për vdekjen e mbretit saudit.
XS
SM
MD
LG