Ndërlidhjet

BERLIN


Ministria e Jashtme e Gjermanisë sot i ka bërë thirrje Iranit të mos ndërmerr kurrfarë hapi që do t'i rrezikonte negociatat me Bashkimin Evropian lidhur me programin e vet bërthamor.
Thirrja u bë pasi Irani tha se do ta vazhdojë aktivitetet për pasurimin e uraniumit nëse BE-ja deri sot nuk del me një paketë të nxitjeve ekonomike
Edhe Londra e ka paralajmëruar Iranin që të mos ndërmarrë një hap të njëanshëm dhe të dëmshëm.
XS
SM
MD
LG