Ndërlidhjet

KARTUM


Presidenti i Sudanit Omar al-Beshir tha se është i vendosur ta vazhdojë procesin e paqes, pavarësisht vdekjes së nënkryetarit të vendit, dhe liderit jugor John Garang.
Garang e humbi jetën nga rrëzimi i helikopterit bashkë me të gjithë pasagjerët dhe ekuipazhin derisa po ktheheshin nga Uganda.
XS
SM
MD
LG