Ndërlidhjet

LONDËR


Qeveria britanike e shpalli planin dyvjeçar për reduktimin gradual të trupave nga Irlanda e Veriut.
Sekretari për Irlandën e Veriut Peter Hain sot e prezantoi planin në Belfast, vetëm disa ditë pasi Armata Republikane Irlandeze tha se do t'i japë fund fushatës kundër Britanisë dhe do të shfrytëzojë vetëm mjete politike për të realizuar ribashkimin e Irlandës.
XS
SM
MD
LG