Ndërlidhjet

VJENË


Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Energji Bërthamore konfirmoi se ka pranuar një letër nga Irani në të cilën thuhet se Teherani do t'i vazhdojë aktivitetet bërthamore.
Zëdhënësi i agjencisë, Peter Rickwood tha se letra e Iranit sugjeron se ky vend do ta fillojë riprocesimin e uraniumit.
Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Scot McClellan, sot e paralajmëroi Iranin që të mos i rifillojë aktivitetet bërthamore, duke thënë se kjo mund t'i shtyjë Uashingtonin dhe aleatët evropianë që të kërkojnë aksion kundër Iranit në Kombet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG