Ndërlidhjet

HOUSTON


Agjencia amerikane e hapësirës NASA ka njoftuar se sot do të kryhet një riparim në pjesën e jashtme të anijes kozmike Discovery.
Zyrtarët e NASA-së janë të shqetësuar se dëmtimet e anijes gjatë lansimit të saj nga toka, mund të shkaktojnë tejnxehje kur anija të kthehet ne atmosferën e tokës dhe të cojë në një tragjedi tjetër të stilit Columbia. Një riparim i tillë i anijes në hapësirë nuk ka ndodhur kurrë më parë.
XS
SM
MD
LG