Ndërlidhjet

MOSKË


Ministria e Jashtme ruse tha se nuk do të shtyjë afatin e akreditimeve për gazetarët që punojnë për rrjetin televiziv amerikan ABC, pas një interviste që transmetoi ky kanal me udhëheqësin çeçen Shamil Basajev. Intervistën me Basajev e kishte zhvilluar gazetari i Radios "Evropa e Lirë", Andrei Babitski.
Sipas të njëjtave burime Moska do të kërkojë dhe nga Radioja "Evropa e Lirë" që të shpjegojë rrethanat në të cilat gazetari i saj i morri intervistën Basajevit.
XS
SM
MD
LG