Ndërlidhjet

KARTUM


Kanë vazhduar edhe sot përleshjet e dhunshme në Kartum të Sudanit mes forcave rebele të jugut dhe veriut të vendit. Rifillimi i dhunës erdhi pas vrasjes së një prej ish udhëheqësve rebelë, John Garang, i cili ishte dhe një nga njerëzit që ndihmuan në dhënjen fund të luftës.
XS
SM
MD
LG