Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane ka kumtuar se 14 pjesëtarë të saj dhe një përkthyes civil i tyre janë vrarë sot nga një shpërthim. Ky shpërthim ka ndodhur afër qytetit Haditha, 260 kilometra në veri-perëndim të Bagdadit. Ndërkaq, në qytetin jugor të Irakut, Basra është gjetur i varë gazetari amerikan, Steven Vincent.
XS
SM
MD
LG