Ndërlidhjet

DUBAI


Rrjeti televiziv në gjuhën arabe, Al-Jazzira, ka transemtuar një video të numrit dy të rrjetit terrorist të Al-Qaidës, Ajman al Zauari, i cili kërcënon me shkatërrime Britaninë dhe me sulme forcat shumëkombëshe të drejtuara nga Shtetet e Bashkuara në Irak.
Në videon në fjalë al Zarakui ka theksuar se politikat e kryeministrit Blair "sollën shkatërrimin në qendër të Londrës".
Forcat në Irak i ka kërcënuar se do të shohin tmerre edhe më të mëdha se në Vietnam.
XS
SM
MD
LG