Ndërlidhjet

PEKIN


Kanë hyrë në ditën e njëmbëdhjetë bisedimet e delegacioneve të gjashtë vendeve pjesëmarrëse në negociatat për zgjidhjen e krizës së armëve bërthamore të Koresë së Veriut.
Sipas delegacioneve bisedimet mund të vazhdojnë dhe për një ose dy ditë, derisa Koreja e Veriut në shkëmbim të ndërprerjes së programeve në fjalë kërkon garanci sigurie nga Shtetet e Bashkuara, njohje diplomatike dhe ndihmë në fushën e energjisë. Penjani ishte larguar nga bisedimet afro një vit më parë dhe kishte deklaruar se zotëron bomba bërthamore.
XS
SM
MD
LG