Ndërlidhjet

KABUL


Të gjithë të dënuarit afganë në burgjet ushtarake amerikane do të kthehen në Afganistan të vuajnë dënimin. Kjo është bërë e ditur përmes një deklarate të përbashkët të zyrtarëve të të dy vendeve. Ky vendim është i vlefshëm dhe për disa qindra afganë që mbahen në burgun e Guantanamos.
XS
SM
MD
LG