Ndërlidhjet

JERUSALEM


Një i ri ekstremist izraelit ka hapur zjarr në një autobus duke vrarë tre arabo-izrealitë dhe duke plagosur nëntë të tjerë. Më pas sulmuesi ishte vrarë në kundërpërgjigje nga një arab. Tensionet mes palestinezëve e izrealitëve janë shtuar me afrimin e zbatimit të planit për tërheqjen e vendbanimeve hebreje nga Gaza.
XS
SM
MD
LG