Ndërlidhjet

ANKARA


Pesë ushtarë turqë janë vrarë dhe shtatë janë plagosur në juglindje të Turqisë. Edhe për këtë sulm autoritetet fajësuan rebelët kurdë.
Turqia gjatë muajve të fundit është përfshirë nga një numër sulmesh, të cilat kanë shkaktuar disa dhjetëra viktima.
XS
SM
MD
LG