Ndërlidhjet

MOSKË


Vazhdojnë operacionet e shpëtimit për shtatë marinarët rusë të bllokuar në nëndetësen në fund të Oqeanit Paqësor. Incidenti ndodhi derisa nëndetësja po merrte pjesë në ushtrime ushtarake. Në operacionin e shpëtimit po ndihmojnë dhe Japonia, Shtetet e Bashkuara dhe Britania, derisa llogaritet se marinarët kanë oksigjen edhe për 12 orë.
XS
SM
MD
LG