Ndërlidhjet

BERLIN


Të 16 shtetet gjermane kanë vendosur të ndalojnë importin e pulave dhe produkteve të tjera nga Rusia e Kazakistani pas shpërthimit të gripit të shpezëve në këto dy vende.
Deri tani në të dyja këto vende nuk është njoftuar për njerëz të infektuar nga ky virus.
XS
SM
MD
LG