Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

TEHERAN


Irani ka refuzuar pakonë e fundit nxitëse të Bashkimit Evropian në shkëmbim të pezullimit të programit bërthamor të Iranit.
Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Iranit tha se propozimet evropiane janë të papranueshme.
Edhe Shtetet e Bashkuara i kërkuan Iranit, që ta pranojë marrëveshjen e propozuar nga Bashkimi Evropian. Britania, Franca dhe Gjermania po negociojnë, qe dy vite me Iranin rreth dhënies fund programit të tij bërthamor.
XS
SM
MD
LG