Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 6 irakianë janë vrarë në dhunën e mbrëmshme, përderisa ofensiva më Irakun Perëndimor e udhëhequr nga trupat amerikane ka hyrë në ditën e tretë. Kryengritësit kanë vrarë 2 irakianë në Bagdad përfshirë edhe një zyrtar të partisë së zëvendëskryeministrit Ahmad Chalabi. Në Samarra nga përleshjet u vranë 2 ushtarë irakianë dhe një civil. Në Bakuba është vrarë një polic.
XS
SM
MD
LG